pH minus je přípravek na snížení pH bazénové vody ve formě dobře rozpustných bílých až nažloutlých perliček.
+420 774 404 143 | |
Volejte PO-PÁ 7-14:30 |
Je letní sezóna, voda má okolo 30 stupňů Celsia a koupete se téměř denně. Pojďme si krátce projít, jak se správně v hlavním období průběžně starat o bazén.
Následující činnosti byste měli dělat asi jednou až dvakrát za týden.
Nejdřív síťkou sejměte nečistoty z hladiny a pak je vysajte i ze dna bazénu. K tomu můžete použít například poloautomatický bazénový vysavač swim cleaner. Ušetří vám práci i peníze.
Další na řadě je zjištění pH vody, kdy s výhodou využijete pH testery. Na základě jejich údajů si vyberete přípravek pH plus nebo pH mínus, abyste zásaditost nebo kyselost vody upravili na optimální úroveň okolo sedmi. Následuje kontrola kapkovým nebo proužkovým testerem a případné doplnění dezinfekce vody.
K dispozici je celá řada přípravků bazénové chemie Vodnář. Jejich konkrétní použití si ukážeme v dalších videích. Teď je dobré, abyste věděli, že existuje chlorová a bezchlorová chemie. Každá má své výhody a použití.
Kromě dezinfekce můžete průběžně vodu také čiřit, aby měla jas a jiskru. Jedná se proces, kdy ve vodě prakticky neviditelné částice nečistot vyvločkujete na větší shluky, které se pak lépe zachytí na filtru. K tomu použijete přípravky Jiskra, Vločka. Pokud je počasí velmi teplé a teploty se pohybují běžně nad 28 stupňů Celsia, upravujte jednou týdně vodu šokovou oxidací. Stačí opravdu málo – 20 gramů chlorového granulátu anebo 5 decilitrů Oxy-light na 10 kubíků vody, abychom vodě zachovali jiskru a předcházeli problémům. Jednou týdně také proveďte zpětný proplach filtru, aby nečistoty odplynuly do odpadu.
Když budete takto pravidelně postupovat, vydrží vám bazén celou sezónu čistý a s průzračnou vodou.
Vaše starosti na naši hlavu! Ať už jste pokročilý uživatel anebo jste právě bazén zprovoznili či máte jako každý rok hrůzu ze zelené vody, určitě jste ve video návodech správně a vítejte! Budeme Vám průvodcem, jak dosáhnout toho, aby Vaše voda byla čistá jako lesní studánka, jak řešit problémy, čeho se vyvarovat a na co rozhodně nezapomenout. Přejeme hodně slunečných dnů s Vodnářem!
Desinfekce bazénu bezchlorovou chemií |
Správné odzimování bazénu |
Desinfekce bazénu chlorovou chemií |
|
|
|
pH minus je přípravek na snížení pH bazénové vody ve formě dobře rozpustných bílých až nažloutlých perliček.
PH plus je přípravek na zvýšení pH bazénové vody ve formě prášku. Ideální hodnota pH v bazénu je při použití chlorové dezinfekce 7,2-7,6. Při používání kyslíkové chemie je ideální oblast pH v rozsahu…
Síťka na nečistoty dnová s ALU nástavcem. Praktická síťka umožňující efektivní sběr mechanických nečistot ze dna Vašeho bazénu.Občas se i na dně nejlépe udržovaného bazénu vyskytne něco, co tam…
Bazénový teploměr měřící v rozsahu 0 až +50 stupňů Celsia. Provedení černo modrý plast. Teploměr možno uchytit pomocí malého lanka.
Odpěňovač je přípravek potlačující pěnivost vody ve formě roztoku pro ošetření vody ve whirlpoolech a bazénech. Účinně odstraňuje vzniklou pěnu, nepoškozuje žádné materiály, působí v širokém spektru…
Síťka na nečistoty hladinová s nástavcem. Hladinová síťka slouží ke sběru nečistot z hladiny bazénu a pomáhá tak udržovat čistou vodu v bazénu. V kombinaci s teleskopickou tyčí mnohonásobně zvětšíte…
Teleskopická bazénová tyč modrá délky 1,8 - 3,6m určená k připojení hladinové a hlubinné síťky.